Куп'янська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Термінове сигналізаційне повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області про появу і розвиток головних шкідників і хвороб сільськогосподарських культур у господарствах Харківській області від 2 травня 2025 року

Дата: 06.05.2025 10:37
Кількість переглядів: 15

Фото без опису

Впродовж останнього тижня у полезахистних лісосмугах Чугуївського району тривало пробудження та з’явлення на поверхні лісової підстилки імаго клопів шкідливої черепашки за чисельності 0,5 - 1 екз. на кв.м,  а  в посівах озимих зернових Лозівського  району відмічено початок поширення   клопів за чисельності 0,3-1 екз. на кв.м. В подальшому по всіх районах триватиме переселення цього шкідника у посіви озимих та  ярих  зернових колосових культур. Спочатку в південних районах області, а потім і в інших районах, впродовж наступних одного - двох тижнів очікується початок яйцекладки фітофагом.  Пошкодження клопами стебел під час трубкування озимих та кущіння ярих призводить до їх загибелі, а перед колосінням зумовлює повну або часткову білоколосість та щуплість зерна.

Також у посівах озимої пшениці триває поширення і розвиток хвороб, а саме: септоріозу, борошнистої роси та кореневих гнилей з ураженням 2 - 5% рослин. В подальшому часті опади та помірні температури можуть сприяти збільшенню поширеності та  шкодочинності вище зазначених та інших хвороб.

Сільгосптоваровиробникам рекомендується взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та  ярих зернових культур  і при перевищенні економічного  порогу шкідливості клопа шкідливої черепашки (2-4 і більше перезимувалих клопів на кв.м під час виходу озимих зернових культур в трубку й 3-4 екз. на кв.м ячменю ярого в фазу кущіння-виходу в трубку) вжити  заходів щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами для обмеження поширення комплексу хвороб, дотримуючись регламентів їх застосування  та забезпеченням збереження корисної ентомофауни і медоносних бджіл.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь