«Спільно з фондом Говарда Баффета та нацопліцією запустили перший в Україні ситуаційний центр», - Олег Синєгубов
Центр впроваджено в роботу в межах реалізації пункту «Безпека» Плану внутрішньої стійкості країни, який представив Президент України Володимир Зеленський.
Головне завдання Ситуаційного центру – запобігати правопорушенням та надзвичайним ситуаціям, а також сприяти у розкритті злочинів, ДТП тощо. Центр забезпечений сучасним обладнанням і серверами для ведення відеоспостереження в населених пунктах Харківської області та на основних автошляхах регіону. Правоохоронці отримують відеозаписи в реальному часті, оперативно аналізують їх і передають в роботу. Центр створили за підтримки та фінансування фонду Говарда Баффета. Його початкова вартість складає понад 2,5 мільйонів доларів США.
«Дана система унікальна і є першою в Україні. Потужності серверної дозволяють в режимі реального часу отримувати якісні відеозаписи з камер спостереження та в такій самій якості їх зберігати. На початку реалізовано 100 відеокамер на території Харківщини, але потужності обладнання дозволяють збільшити їх кількість до 5 тисяч. Над цим наразі продовжуємо працювати і з фондом Говарда Баффета, і з громадами та бізнесом. Це той фундамент, який дасть змогу мінімізувати криміналітет на території регіону та створити безпечне середовище», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Якість зображення, отриманого з відеокамер, дає змогу розпізнавати не лише марки автівок та державні номери, але й водіїв, пасажирів й перехожих. Обладнання оснащене тепловізорами та можливістю нічної відеозйомки.
«Також камери відіграють роль раннього сповіщення населення, аби у разі необхідності попередити населення та уникнути ситуації, яка склалася на початку повномасштабного вторгнення. Водночас, якщо нам вдасться долучити до системи усі камери в області, а їх близько 6 тисяч, то це дасть змогу запобігати масовим заворушенням, крадіжкам та іншим злочинам. Унікальність обладнання в тому, що ми можемо підключити будь-яку камеру з різною якістю та аналітикою», - додав начальник Управління кримінального аналізу в Харківській області Юрій Лемешко.
За попередніми результатами роботи системи, вдалося виявляти учасників ДТП, що покидали місце пригоди та крадіїв. Дані, отримані з камер відеоспостереження, дали змогу слідчим довести більше епізодів правопорушень.
«Подібний підхід до розкриття правопорушень довів свою ефективність і до повномасштабного вторгнення. Наразі для роботи на новому обладнанні триває навчання фахівців, постійно поглиблюємо знання й вдосконалюємо навички. Устаткування дає змогу зафіксувати порушника на місці скоєння злочину, прослідкувати за ним і в подальшому затримати», - розповідає інспектор відділу забезпечення систем відеонагляду та електронного контролю В’ячеслав Чайка.
Нагадаємо, для реалізації пункту «Безпека» Плану внутрішньої стійкості, на Харківщині активно функціонує «Обласний центр підготовки населення до національного спротиву», де проходять базову військову підготовку усі охочі.
Поділитись новиною: