Громадянам, які були позбавлені свободи внаслідок агресії рф, виплатять грошову допомогу

Дата: 10.04.2024 18:54

На позачерговій сесії Харківської облради 10 квітня ухвалили рішення про виплату одноразової адресної грошової допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Виплати надаватимуться у межах комплексної Програми підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024–2028 роки.

«Це рішення розглядалося спільно з представниками обладміністрації, облради, з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС. Виплата для громадян здійснюватиметься у розмірі 50 тисяч гривень. Підтримка людей, які постраждали від збройної агресії з боку росії – це одне з найважливіших завдань, яке завжди буде на часі», – сказав Олег Синєгубов.

Наголошуємо, підставою для розгляду питання щодо надання одноразової допомоги є особиста заява громадянина на ім’я  начальника Харківської обласної військової адміністрації або голови Харківської обласної ради та засвідчені в установленому чинним законодавством порядку таких документів:

- копії паспорта громадянина України заявника;
- копії довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника;
- виписки з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;
- довідки про відкриття поточного рахунку в Уповноваженому банку.

Заява та визначені документи подаються в паперовій чи в електронній формі на офіційні електронні адреси Харківської обласної військової адміністрації або Харківської обласної ради.