Уряд монетизував "пакунок малюка" на 2024 рік

Дата: 24.02.2024 15:06

Уряд ухвалив рішення продовжити на 2024 рік монетизацію одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Право на отримання грошової компенсації мають громадяни України, іноземці та  особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями.опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку, перинатальному. неотальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її вихованням.

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну новонароджену дитину для придбання дитячих товарів.

Грошова компенсація не виплачується у разі:

• відмови від новонародженої дитини;
  • відбування матір'ю покарань у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини у будинку дитини при установі виконання покарань;
  • смерті новонародженої дитини до дати звернення за призначенням грошової компенсації;

виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в АТКБ "ПриватБанк". Поповнення спеціального рахунку,зняття з нього готівки та переведення коштів забороняється.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.